Avrupa Birliği Bağımsız Proje Müşaviri

70'li yıllarda Türkiye'den Avrupa'ya göç eden iki dedenin torunu olan Fetih Coşkunsu, 6 Ekim 1987'de Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da doğdu.

1999 yılında İlkokuldan, 2004 yılında ise Amsterdam Bredero Meslek lisesinden mezun oldu. 2004-2006 yıllarında Sosyal Hizmetler eğitimini Amsterdam IN-Holland Yüksekokulunda ve 2006-2010 yıllarında Kültürel Antropoloji ve Sosyolojik Gelişim eğitimini yine Amsterdam'da, Sosyal Bilimler Fakültesinde aldı.

Çocuklu yaşlarında da sosyal girişkenliğiyle tanılan Coşkunsu; 1999 yılında Barış Çocuklar Kulübü ve 2003 yılında Berrak Gençlik Hareketini kurdu. Daha sonra, siyasi ve mesleki girişimleri sebebiyle, bu kuruluşları yönetimdeki arkadaşlarına devretti.

2004'de Hollanda İşçi Partisi PvdA'nın çatısı altında, Hollanda'da o dönem eğitimde cereyan eden staj sorunları ve iş sahasında ayrımcılıkla mücadele için “Stajlar Şimdi” isimli bir çalışma grubu kurdu. 2005 yılında bu çalışma grubu adına Hollanda Meclis Komisyonunda verdiği bir demeç ve çalışma grubunun saha çalışmaları neticesinde; Hollanda Ulusal Basını ve Hollanda Eğitim Bakanlığı staj sorunlarını ülke genelinde gündeme taşıdı.

Amsterdam Büyükşehir Belediyesi ve Hollanda Eğitim Bakanlığı tarafından takdirle ödüllendirilen "Stajlar Şimdi" çalışma grubu, misyonunu tamamladığı gerekçesiyle yönetim kurulu kararıyla 2006 senesinde faaliyetlerine son verdi.


2006 yılında bağımsız bir Sosyal Araştırma Grubu kuran Coşkunsu; 2011 yılında bu grubu (Hollanda Amsterdam'da) proje firması olarak resmileştirdi.

2012 yılında Hollanda’dan Belçika’ya taşınmasının ardından, proje firmasını 2014 yılında Belçika’nın Antwerp şehrinde kurumsallaştırarak Fetihce International adıyla yeniden yapılandırdı ve projelerini Uluslararası boyuta taşımayı başardı.

2018 yılında, Belçika eski Başbakanı ve günün Ekonomi Bakanı bay Kris Peeters ile istişaresi neticesinde Belçika Flaman Halk Partisi tarafından Antwerp Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine aday gösterildi.

2020 yılında, sağlık çalışanları'nın ve serum'a bağlı hastaların hareket etmelerini kolaylaştıran, Avrupa menşeli Serumvest markasıyla, patentli bir tekstil projesi geliştirdi.

2021 yılında, çocukluğundan süregelen sanatsal hobi uğraşısını profesyonel sahaya taşıyabilmek amacıyla Fetih Music adıyla bir müzikal çalışmaya imza attı. 


Mesleği gereği hem Belçika'nın Antwerp şehrinde, hem İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde ikamet eden Fetih Coşkunsu; İşadamlığı ve Avrupa Birliği Bağımsız Proje Müşavirliği yanısıra, Toplumsal Gelişim projeleriyle tanılan FETIHCE INTERNATIONAL Uluslararası Ortaklık ve Proje Kurumunda Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.
Avrupa Parlamentosu
Belçika Flaman Eyalet Bakanlıkları
T.C. Büyük Millet Meclisi
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı
T.C. Kültür Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı
T.C Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı
FETIHCE Uluslararası Ortaklık ve Proje Kurumu

FETİH BEY'İN İŞ SEYAHATLERİ
(GOOGLE SEYAHAT ANALİZ RAPORU)

FETİH BEY'İN ÇALIŞMA
ARŞİVİNDEN KARELER

Fetih Coşkunsu'nun hayatından anektodlar içeren ve Yazar Ertan Yılmaz Ergüler'in kaleme aldığı "FETİHCE YAŞAMAK" kitabı
yakında tüm kitapevlerinde.

Atomium; Brüksel'de, Belçika'nın simgesel yapısıdır

1987

DOĞUM
Amsterdam, Hollanda

|

1992

İLKOKUL
Amsterdam İlkokulları Birliği

|

1999

ORTAOKUL
Meslek Karar Okulu

|

2002

MESLEK ÖĞRETİM LİSESİ
İktisat ve Pazarlama

|

2004

MESLEK YÜKSEKOKULU
Sosyal Hizmetler

|

2006

SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ
Kültürel Antropoloji

|

2010

EURO-STAR TV
Tv Program Proje Müdürü

|

2013

AVRUPA BİRLİĞİ
Bağımsız Proje Müşaviri

|

2014

FETİHCE PROJE KURUMU
Yönetim Kurulu Başkanı

|

2016

TÜRKİYE-AVRUPA STK'LARI
ORTAKLIK VE İŞBİRLİĞİ KONSEYİ
Kurucu Üyesi

|

2018

BELÇİKA SİYASETİ
Büyükşehir Belediyesi
Meclis Üyesi Adayı

|

2020

SERUMVEST
Proje ve Marka Sahibi

|

2021

FETIH MUSIC
Müzikal Proje Yapımcısı

AB Projesi nedir ?