FETİH FEYTULLAH COŞKUNSU

70'li yıllarda Türkiye'den Avrupa'ya göç eden iki dedenin torunu ve aslen Yozgatlı olan Fetih Feytullah Coşkunsu, 6 Ekim 1987'de Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da doğdu. 1999 yılında Siba İlkokulu'ndan, 2004 yılında ise Amsterdam Bredero Meslek lisesinden mezun oldu. 2004-2006 yıllarında Sosyal Hizmetler eğitimini Amsterdam IN-Holland Yüksek Öğretim Lisesinde ve 2006-2010 yıllarında Kültürel Antropoloji ve Sosyolojik Gelişim eğitimini Amsterdam VU-Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde aldı.


Çocuklu yaşlarında da sosyal girişkenliğiyle tanılan Coşkunsu; 1999 yılında *Barış Çocuklar Kulübünü ve 2003 yılında *Berrak Gençlik Teşkilatını kurdu.

2004'de Hollanda İşçi Partisi PvdA'nın çatısı altında, Hollanda'da o dönem eğitimde cereyan eden staj sorunları ve iş sahasında ayrımcılıkla mücadele için *Stages Nu (Stajlar Şimdi) isimli bir çalışma grubu kurdu. 2005 yılında bu çalışma grubu adına Hollanda Meclis Komisyonunda verdiği bir demeç ve çalışma grubunun saha çalışmaları neticesinde Hollanda Ulusal Basını ve Hollanda Eğitim Bakanlığı staj sorunlarını ülke genelinde gündeme taşıdı.


2006 yılında bağımsız olarak sosyal araştırma grubu *Fetihce'yi kurdu, 2011 yılında bu grubu (Hollanda Amsterdam'da) proje firması olarak resmileştirdi. 2014 yılında firmasını (Belçika Antwerpen'de) kurumsallaştırarak yeniden yapılandırdı.

2013-2018 yıllarında Türkiye-Hollanda-Belçika üçgeninde Avrupa Birliği projelerinde Proje Danışmanlığı ve Proje Rehberliği görevlerini üstlendi.

2018 yılında, Belçika eski Başbakanı ve Ekonomi Bakanı bay Kris Peeters ile istişaresi neticesinde Belçika Halk Partisi CD&V listesinden Antwerpen Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine aday gösterildi.

Mesleği gereği hem Belçika'nın Anvers/Antwerpen şehrinde, hem İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde ikamet eden Fetih bey; İşadamlığı ve Bağımsız
Avrupa Birliği Proje Müşaviliği yanısıra, Uluslararası projeleriyle tanılan
Fetihce International kurumunda Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir. 
 © fetihbey.com


*Barış Çocuklar Kulübü; 2003 yılında (merkezi Almanya/Köln'de bulunan) 'IGMG Çocuk Kulübü'ne devredildikten sonra, Avrupa'nın 7 ayrı ülkesinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

*Berrak Gençlik Teşkilatı; 2007 yılında Hollanda MGT kurumuna devredildi ve günümüzde 'MGT Fetih Gençlik Teşkilatı' olarak Hollanda/Amsterdam'da faaliyetlerine devam etmektedir.


*Stajes Nu (Stajlar Simdi) çalışma grubu; iki yıllık bir çalışma neticesinde, Amsterdam Belediye Meclisi'nin verdiği takdir ve teşekkürü sonrası, vazifesini tamamladığı gerekçesiyle 2006'da faaliyetilerine son verdi.

*Fetihce Sosyal Araştırma Grubu; günümüzde FETIHCE International olarak varlığını sürdürerek, 'Fetihce Projects, Fetihce Partners, Fetihce Friends ve Fetihce Exclusive' birimleriyle bir 'uluslarası partnerlik ve proje kurumu' haline gelmiştir.


"İmkansızı imkanlı kılan; imkansızın imkana
dönüştürülebileceğine dair beslenen inançtır.."


Fetih Feytullah Coşkunsu

Bağımsız Avrupa Birliği Proje Müşaviri ve Fetihce International Yönetim Kurulu Başkanı 'Fetih Feytullah Coşkunsu'nun Resmi Websitesidir

Avrupa Parlamentosu
Belçika Flaman Eyalet Bakanlıkları
Belçika Antwerpen Büyükşehir Belediyesi
Hollanda Amsterdam Büyükşehir Belediyesi
Hollanda ROC Amsterdam Okullar Birliği
TC Büyük Millet Meclisi
TC Gençlik ve Spor Bakanlığı
TC Manisa Valiliği AB Dışilişkiler Bürosu
TC Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı
TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler Başkanlığı

Türkiye İletişim

+90 (0) 531 377 70 54

Avrupa İletişim

+32 (0) 465 73 90 37

E-posta Adresi

fetihce@gmail.com